تفاوت بین پرفیوم ادو پرفیوم ادوتویلت و ادکلن در چیست و هر کدام به چه معنی است؟

بسیاری از افراد به دلیل تنوع بسیار زیاد در این زمینه تعریف صحیحی از این واژه ها ندارند و به طور درست معنی آن را نمی داننند اما ما در این مقاله این اطلاعات را در خدمت شما عزیزان قرار می دهیم تا دیگر برای خرید کردن خیالتان آسوده باشد و محصول را با توجه به نیازی که دارید خریداری و استفاده کنید.

تفاوت بین پرفیوم ادو پرفیوم ادوتویلت و ادکلن در چیست و هر کدام به چه معنی است؟

تفااوت بین این انواع عطر های موجود در بازار در روش ساخت و تولید آن ها است. ماده اصلی موجود در این محصولات که یک عصاره روغنی است (همان عطر خالص) به تنهایی قابل استفاده نیست برای اینکه مورد استفاده قرار بگیرد باید با یک حلال مانند الکل حل شود و هر کدام از این عطر ها با توجه به غلظت ماده اصلی عطر و مقدار الکل ترکیب شده در آن اسم های مختلفی گرفته اند و در واقع تفاوت این عناوین در غللظت و سبک یا سنگین بودن آن است که در ادامه مقاله اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

پرفیوم یا عطر چیست؟   (perfume)

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که ماده خالص عطر به هیچ عنوان قابل استفاده نیست چون بوی آن هم برای شما و هم برای اطرافیان شما می تواند آزار دهنده باشد و برای پوست شما هم خوب نیست و باعث آسیب دیدن پوست شما می شود حتی اگر روی لباس اضافه شود روی لباس شما لک می اندازد. پس منظور از پرفیوم همان ماعی روغنی خالص نیست.

پرفیوم عطری است که غلظت آن در بین انواع مختلف موجود در بازار بیشتر است و به طور معمول بین ۲۰% تا ۴۰% در آن مایع روغنی وجود دارد و در واقع غلظت آن این مقدار است.ماندگاری پرفیوم می تواند به بیشتر از یک روز بررسد و پخش بو ی قاابل توجهی دارد. پرفیوم گران ترین عطری است که در بازار موجود است و از ادو پرفیوم قوی تر است.

ادو پرفیوم چیست؟ (Eau de parfum)

بعد از پرفیوم در رتبه ی دوم ادو پرفیوم قرار دارد که غلظت آن ها با ۱۵% تا ۲۰% بعد از پرفیوم بیشترین غلظت در باازار است.ادو پرفیوم تا یک روز می تواند ماندگاری داشته باشد و تتحممل آن برای اطرافیان شما هم ممکن است و آن ها را به سردرد نمی اندازد.

منظور ما از یک روز ماندگاری ادوپررفیوم ها این است که اگر صبح از آن استفاده کنید تا بعد از ظهر یا عصر دوام می آورند و حتی در شب هم برای خود فرد احساس می شود. بیشترین تولید را ادو پرفیوم ها دارند و همچنین این نوع عطر بیشترین مشتری را به خود جذب کرده ااست و بیشترین فروش را دارد.

ادوتویلت چیست؟ (Eau de toilette)

ادو تویلت نسبت به دو نوعی که در بالا گفته شده ددارای غلظت کمتری است و غلظت ماع روغنی خالص در آن معمولا بن ۵ تا ۱۵ درصد است و اگر در هنگام صبح استتفاده شود تا ظهر بیشتر دوام نمی آورد.

نظر برخی از از کارشناسان این است که ادوتویلت ها برای استفاده در روزز و ادو پرفیوم ها برای استفاده در شب ساخته شده اند اما بهتر است که طبق سلیقه و تشخیص خودتان محصول مورد نیاز خود را خریداری و استفاده کنید.

در مورد ادوتویلت ها یک نکته جالب وجود دارد آن هم این است که زمانی که بوی عطر شما کاملا ااز بین رفته هنگامی که با آب تماس پیدا می کند بوی آن را دوباره می توانید حس کنید.

ادوکلن چیست؟ (Eau de cologne)

خیلی ها تصور می کنند که اددکلن ها بیشترین غلظت و مانددگاری را دارند اما این باور اشتباه است. ادکلن ها غلظت بسیار کمی دارند و غلظت مایع روغنی خالص یا همان مایع اصلی عطر فقط بین ۲ تا ۴ در صد غلظت دارد. استفاده از ادکلن ها فقط برای زمانی مناسب است که ما می خواهیم برای مدت کوتاهی بوی خوب ایجاد کنیم.

اوفرش چیست؟ (Eau fraiche)

ائو فرش یا اوفرش ها بیشترین شباهت را به ادکلن ها دارند اما غلظت آن ها حتی نسبت به ادکلن ها هم کمتر است و در تولید آن ها ۱ تا ۳ درصد مایع روغنی خالص استفاده می شود و حداکثر ماندگاری این محصوللات ۲ ساعت است. اما در تولید این محصول صرفا الکل به کار نرفته است و در واقع بخشی از ترکیبات این نوع محصول از آب تشکیل شده است و برای افرادی که پوست بسیار حساسی دارند مناسب است.

چرا ادکلن سنتر؟

فروشگاه اینترنتی ادکلن سنتر با ارائه بهترین محصولات موجود در بازار جهانی و محصولات اورجینال این تظمین را به شما می دهد که محصوولی که به ددست شما می ررسد کاملا اصل و مطلوب باشد و با ارسال سریع و تظمین اصالت کالا سعی کرده است تا رضایت شما عزیزان را بدست آورد.

 

 

 

 

 

جهت اطلاع از قیمت محصولات و سفارش با ما تماس بگیرید.

176 98 78 0910

محصولات پر طرفدار

X